А чи не з хворої це голови та на здорову?

Як би хотілося реагувати на добрі події, вшановувати ветеранів цеху водопровідників за їх непросту, часто недооцінену працю, адже від якості води залежить здоров’я та довголіття кожного з нас. І особливо, коли ця робота виконується фахово, творчо (як говорять, слів з пісні «Ковток води» не викинеш: «А ми майстри на варті доброти – водопровідник не проста робота, кришталь води назавжди зберегти – наш заповіт і доля і турбота …») це абсолютно і в повній мірі стосується керівника КП «Черкасиводоканал» за 2 місяці до його 60-ліття, за майже 20 років на посаді директора підприємства і майже 40 років роботи на цьому підприємстві як результат – ігрища по його усуненню від керівництва підприємством. Не по-людськи якось.

Я не погоджував з ним цю писанину і взагалі пишу дуже рідко, і пишу не на підставі біографічної довідки, а з історії 15-ти річного спілкування з цією людиною і колективом підприємства. А саме 15 років тому я звертався до керівництва декількох великих водоканалів з пропозицією провести навчальний семінар з питань зменшення втрат води у системах водопостачання, а позитивний відгук отримав з Черкас. І перший міжнародний семінар з питань ресурсозбереження за участю фахівців з Англії відбувся в Черкасах. Так сталося, що під час наступного семінару в місті сталася велика аварія на каналізаційному колекторі і ми, учасники семінару, стали свідками вдалих дій керівництва та працівників по її ліквідації в складних гідрогеологічних умовах. І не вина в цьому підприємства, а вина недолугої державної тарифної та інвестиційної політики. І саме, щоб привернути увагу держави до вирішення цих проблем з ініціативи водоканалу в Черкасах було проведено загальноукраїнську нараду за участю Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, в кулуарах якої Патріарх водопровідної справи Іван Васильович Корінько тоді сказав просто: «Молодець Серьога».

Не ставлю за мету складати перелік добрих справ цього колективу і величезних проблем водопровідно-каналізаційного господарства, які треба вирішувати. Але не можу не згадати, коли під час ювілею водоканалу був учасником душевної розмови трьох попередніх керівників підприємства і нинішнього, такої гармонії у відносинах з бувшими побачиш не часто. Загальне враження про черкаський водоканал це здоровий, злагоджений, творчий колектив і на мій, нехай і суб’єктивний погляд, не остання роль в цьому й керівника. За такими в чергу стоять сьогодні водоканали європейських столиць, для прикладу, Празький водоканал потребує близько сотні фахівців, а ми країна багата і щедра, але не завжди цінуємо своїх.

Звертаюсь до Вас, шановні очільники міста Черкаси, а може ви помиляєтесь? Але сильні люди здатні виправляти свої помилки і в цьому теж сила.

 

Будьте мудрими, будьте сильними і будьте завжди здоровими, щоб робити добрі справи.

 

З повагою, голова ГО «Розумне місто та екосистема»,

президент Асоціації Укрводоканалекологія» 2014 – 2017 рр.          Ю. Жерліцин