Навчальний виїзд представників ВКГ України до Республіки Польща 18.11.-23.11.2018 р.

Завершився навчальний виїзд керівників та спеціалістів ВКГ Дніпропетровської та Донецької областей до Республіки Польща. Під час виїзду група відвідала водоканали міст Тарнова, Кракова, Катовіце, Тихи. Крім того вдалося долучитися до заходів науково-практичної конференції «Енергетична ефективність підприємств водопровідно-каналізаційного господарства» в м. Хожув, а також відбулася цікава зустріч в Головному інституті гірничої справи, де відділ охорони вод та навколишнього середовища займається актуальними питаннями ВКГ в т.ч. утилізацією осаду стічних вод, має свої запатентовані рішення у виготовленні добрив для рослин із осаду стічних вод.

Дуже насичений день був під час візиту до Горношльонського водопровідного підприємства (відповідник КП “Компанія Вода Донбасу”, обслуговує близько 3,5 млн. мешканців). Важливо було закласти основу співпраці між двома підприємствами, які дуже близькі за своєю структурою. GPW реалізувало найбільшу в Польщі кількість інвестицій в ВКГ.

Цікавою була екскурсія на станцію водопідготовки в м. Тарнуві, яка очищує воду з р. Дунаєць і подає в мережу 24000 м3, крім того в мережу міста поступає ще 8000 м3 на добу. Разом з містом підприємство поставляє воду ще в 11 ґмін і в загальному обсягу обслуговує більше 200 тис. мешканців.

Особливої уваги нашій групі було приділено в м. Краків, крім того, що відбулася цікава зустріч з правлінням водоканалу, зроблено кілька змістовних презентацій, українська делегація протягом дня відвідала основні об’єкти підприємства з водопостачання та водовідведення. Якість води в мережах міста Кракова є настільки високою, що її подають в ресторанах – краківську «кранівку».

Однак найбільш цікавим і навіть вражаючим був візит на водоканали м. Тихи. Цікаву презентацію зробив голова правління водоканалу пан Збігнєв Гелецяк, в якій розповів про реалізований проект, який поєднав полігон твердих побутових відходів, очисні споруди та аквапарк. На очисних спорудах виробництво електричної енергії складає більше 150% до потреби підприємства, а часом перевищує 200%. Біогазу з очисних споруд вистачає на власні потреби, на потреби аквапарку, у разі необхідності може забезпечити всі тролейбуси міста.

Сподіваюсь, що навчальний візит для учасників буде слугувати добрим стимулом працювати краще, пізнавати та впроваджувати нові технології, будувати добрі ділові стосунки з польськими колегами.

Особливу подяку від імені учасників візиту хочеться висловити керівникам водоканалів м. Тарнова – Жепецькому Тадеушу, який є головою ради Асоціації водоканалів Польщі; м. Кракова – Пьотра Дзентаррі — віце-президенту Асоціації водоканалів Польщі; м. Тихи – Збігневу Гелецяку — голові регіональної ТПП, віце-президенту Польської ТПП, які при всій своїй зайнятості знайшли час для українських колег.

 

Ю. Жерліцин,

Президент ГО «Розумне місто та екосистема»